Lektorky

Jóga je pro nás radost, způsob životal .. naše životní cesta.

A jóga přináší dary, které se nedají koupit .. setkávání se stejně naladěnýmik lidmu a  nádherná přátelství ♡

Martina Linhartová

Jóga mi vstoupila do života před 13 lety v období mého prvního těhotenství a od té doby jsem se k ní stále intenzivněji vracela.  Nejprve mě uchvátilo především její nenásilné působení na fyzickou stránku, ale postupem doby jsem začala objevovat čím dál více i její duševní rozměr. Po několika letech praktikování zejména Vinyasy a Ashtangya jógy jsem objevila pod vedením Petra Smila Prana Vashya jogu ,  které mě doslova učarovala svým plynulým spojením dechu s pohybem. Inspirovala mě i k mým dvěma cestám do Indie, kde jsem měla možnost učit se Prana Vashyu a pranajamu přímo u mistra Vinaye Kumura. Poznala jsem neuvěřitelnou sílu a lehkost dechu, který mi dává možnost uvolnění,  zastavení, zbavuje mě nesmyslných představ, otvírá světu a přináší mi životní energii a radost. Jóga mě naučila, že přes jemnost a zpomalení se mohu nejen v jógové praxi posunout dále. Také spojila moji cestu s mnoha zajímavými lidmi, a to nejen s mými učiteli Kateřinou Novákovou a Petrem Smilem, ale i milými  jógovými klienty z mých lekcí.

Kateřina Suchánková

  • Ve volných chvílích ráda běhám, plavu, jezdím na kole, běžkuji, skalpuji, lyžuji, posiluji, chodím na túry, … a díky lásce ke sportu a dříve i díky hektickému pracovnímu životu jsem se před lety dostala k józe. Jógu jsem vyhledala právě kvůli potřebě kompenzace, nutnosti zpomalení a celkovému zklidnění. Stala jsem se následně i lektorem jógy. Jako osobní a kondiční trenér jsem v samotném cvičení jógy našla obrovské možnosti protažení, posílení, narovnání těla, ale i třeba zlepšení funkce orgánů. Jóga mne naučila správně dýchat, lépe rozumět svém tělu, duši i více přemýšlet o životě samotném. Jelikož jsem spíše sportovního zaměření, učím lidi, jak díky józe se svým tělem lépe pracovat tak, aby bylo pevnější, protaženější a zdravější.

Lucie Petříková

S jógou jsme se našly před několika lety. Věřím, že se v životě potkáváme s událostmi a lidmi právě ve chvílích, kdy se s nimi potkat máme. Baví mě jóga a cestování, a to mě spolu s mou zvědavostí přivedlo do Indie. Poprvé jsem se za jógou vydala do indického města Rishikesh. Mou další jógovou cestu ovlivnila Katka Nováková, kdy jsem si jela vyzkoušet Prana Vashya Yogu přímo k jejímu zakladateli Vinayi Kumarovi. Stále slyšíme o důležitosti dechu na hodinách jógy, ale teprve tady jsem si procítila jemnou práci s dechem, kterou se nyní snažím předávat na svých lekcích. Jóga je zábava, ale i soustředěná práce, kdy splyne v harmonii dech s tělem a myslí. Tělo a mysl je jako kniha, kterou nikdy nedočteme. Máme-li štěstí, potkáme učitele, kteří nám pomohou tuto knihu číst pozorněji. Každý den máme další příležitost poznávat, učit se a pozorovat a je skvělé, že je to nekončící proces, který nám neustále otevírá něco nového.

Romana Šilhánková

Romana se věnuje józe 18 let a za tuto dobu načerpala mnoho cenných zkušeností jak z vlastní praxe, tak od několika učitelů z různých koutů světa (ČR, Austrálie, USA, Kanady).  Její rozmanité životní zkušenosti (dlouholetý pobyt v zahraničí, práce pro nadnárodní společnost, výuka výtvarné výchovy a arteterapie, maminka tří dětí) ji přivedli k józe, protože jí umožňuje propojení fyzické a duševní stránky života. Jógu nevnímá pouze jako cvičení, ale jako způsob života, který klade důraz na respekt, soucit, spolupráci a harmonii.  V roce 2010 dokončila roční kurz “Lektorka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství” a poté začala vést kurzy jógy pro těhotné a po porodu. V posledních dvou letech se začala věnovat Jin józe a Slow flow. V roce 2021 získala v USA mezinárodní certifikát lektor jógy včetně všech stupňů Jin jógy pod vedením Carole Westerman, jehož součástí byla také nauka o ayurvédě a tradiční čínské medicíně. Dále absolovala jógový kurz zaměřený na páteř pod vedením Bernieho Clarka. Během pobytu v USA získávala zkušenosti od učitelů různých směrů jógy a zároveń započala vlastní praxi s on-line výukou. V rámci svých lekcí se zaměřuje na to, aby jógová praxe umožnila každému prožitek, regeneraci a harmonizaci dle individuálních potřeb.

Lucie Kludajová

„Čchi-kung neučím – jen předávám svou osobní zkušenost“. K tomuto dokonale propracovanému systému mě přivedly před 6 lety chronické bolesti zad a s tím spojená celková nepohoda. Účinky na moji psychiku a mysl byly téměř okamžité, a i tělo se dávalo postupně dohromady. Začala jsem cítit potřebu tuto zkušenost předávat dál. Po 2 letech pravidelného cvičení u Míši Sklářové jsem se rozhodla absolvovat její školu pro lektory Živý čchi-kung a od roku 2015 vedu pravidelné kurzy i soukromé lekce v Praze a v Průhonicích. Kromě toho se věnuji zdravotnímu cvičení na prevenci bolesti zad. Obě tato cvičení ke mně přivádějí klienty, kteří cítí, že potřebují něco změnit a začít na sobě opravdu pracovat, a to jak na úrovni těla, tak i v rovině mysli a emocí. Tady velmi dobře fungují další nástroje, které velmi ráda používám, a to je koučink, terapie Cesta a Enneagram.

Eva Schneiderová – Radha Nam kaur 

Eva je jedinečnou učitelkou Kundalini jógy, je to její způsob života, její cesta. Více o Evě řeknou teto slova: 

Žena je zdrojem obrovské síly. Pokud chce, může přenášet a vysílat tuto energii na kohokoliv. Může udělat z „mrtvého muže“ nejúspěšnějšího zářivého člověka. Je pravda, že žena nezná porážku. Bůh ji stvořil tímto způsobem, stvořil jí tak, za podmínky porozumění tomu základnímu, že ona pochopí, že je Ona. Pak se věci mohou dát do pohybu.

„Nejprve musíte udělat tuto první věc. Pokud nepřijmete svou vlastní důstojnost jako žena, všechny vnější ozdoby a šperky nebudou nic znamenat. Nemá to vůbec nic společného s žádným mužem ani s žádným vztahem. Ve chvíli, kdy přijmete svou vlastní důstojnost, celý svět přijde k vám. „

(Yogi Bhajan, 1996)

Lucie Brožová

 Před 15-ti lety jsem absolvovala  mnoho školení u zahraničních i českých lektorů pilates a fyzioterapeutů a začala začala cvičit lekce pro veřejnost. Tehdy byly mou doménou lekce pilates, ze kterých jsem postupně vyvíjela svůj cvičební koncept, založený na propojení prvků pilates, jógy a vývojové kineziologie.

Dnes vedu lekce skupinové i individuální, na podložce i s využitím pilates strojů zvaných reformer. V lekcích se učíme správně dýchat, tedy lépe zapojovat bránici, správně nastavovat tělo do pozic, které páteři a kloubům neublíží a  učíme se tak uvědomovat si i svou posturu. Prevencí – pravidelným cvičením – vybudujeme hluboký stabilizační systém, který postupně pomáhá odstranit bolesti zad, kloubů nebo je alespoň eliminovat. Učíme se více si uvědomovat své tělo, lépe s ním zacházet a také  správně dýchat během každodenního života.